Aktualności

Prośba o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na cele statutowe Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego

Drodzy Członkowie i Sympatycy Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego!

Nastał czas rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych za 2023 rok. Zarząd Główny Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie jego działalności poprzez ofiarowanie części podatku dochodowego na cele statutowe TMJP.

W tym roku, na mocy uchwały Zarządu Głównego TMJP, wpływy z odpisu podatkowego będą przeznaczone na wsparcie finansowe akcji popularyzacyjnej, prowadzonej przez Oddziały Towarzystwa w środowiskach szkolnych, a także na dofinansowanie publikacji internetowej wersji „Przewodnika po elektronicznych zasobach językowych dla polonistów”.

Przekazanie kwoty na rzecz Towarzystwa jest bardzo proste i odbywa się przez wypełnienie kilku rubryk w zeznaniu podatkowym. Na przykład w najpowszechniej używanym formularzu PIT-37 trzeba w rubryce 147 wpisać numer KRS naszego Towarzystwa: 0000087597, w rubryce 148 – wyliczoną kwotę. Aby wyrazić zgodę na ujawnienie danych osobowych, można zaznaczyć kwadrat w polu nr 150. Odpowiednie rubryki znajdują się także w innych formularzach PIT. Kwota zostanie przesłana na konto Towarzystwa przez urząd skarbowy.

Osoby, które wsparły finansowo Towarzystwo i zgodziły się na ujawnienie swoich danych, zyskują status członków wspierających TMJP. Lista wszystkich członków wspierających jest publikowana i systematycznie uzupełniana na stronie internetowej Towarzystwa.

Gorąco prosimy o wsparcie wspólnej sprawy dbałości o piękno i rozwój ojczystego języka, o zgłębianie wiedzy na jego temat.

Zarząd Główny TMJP

Powiązane zdjęcia:

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych